تبلیغات کلیکی بنری

سریع تر از بقیه دیده شو

تبلیغات کلیکی یا PPC یک مدل تبلیغات اینترنتی هست که هزینه آن بر اساس تعداد کلیک ها محاسبه می شود.

تبلیغات کلیکی یا PPC مخفف Pay Per Click به معنی « پرداخت به ازای کلیک » به یک مدل تبلیغات اینترنتی گفته می شود که هزینه تبلیغات بر اساس قیمت هر کلیک محاسبه می شود. به تبلیغات کلیکی CPC یا Cost Per Click هم گفته می شود.

فرمول کلی تبلیغات کلیکی به این صورته :

هزینه تبلیغات کلیکی = قیمت هر کلیک * تعداد کلیک درخواستی

مجری تبلیغات کلیکی اغلب موتورهای جستجو یا مدیران سایت ها یا آژانس های ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ هستند. مشتریان با توجه به اینکه از ملاک های فنی یک سایت برای تبلغ کلیکی دادن به آن اطلاعی ندارند سعی می کنند از طریق آژانس ها و راه های ارتباطی واسط مطمئن اقدام کنند.

تبلیغات بنری چیست؟

تبلیغات بنری، اولین فرم از تبلیغات آنلاین غیر رایگان است که در قالب گرافیکی و فرمت‌های مختلف مانند متن، تصاویر، ویدئو و … در مقابل کاربران ظاهر می‌شود و در صورت کلیک بر روی آن‌ها، مرورگر اینترنت شما را به وب‌سایت تبلیغ‌کننده منتقل خواهد کرد.

هدف از تبلیغات بنری، انتقال پیام برند و تبلیغات به بازدیدکنندگان وب‌سایت موردنظر است. این تبلیغات در بخش‌های متمایزی از وب‌سایت‌ها که به‌طور خاص برای تبلیغات در نظر گرفته شده‌اند، ظاهر می‌شوند. این بنرها اغلب به‌صورت مستطیلی هستند و هرچه مستطیل‌ها عریض‌تر باشند نسبت به بنرهای باریک‌تر، تأثیرگذاری بهتری دارند. بنرها می‌توانند به‌صورت ثابت یا متحرک باشند. انتخاب فرمت مناسب برای آگهی‌ها به‌منظور حاصل شدن بهترین نتیجه بسیار مهم است.

انواع تبلیغات بنری

تبلیغات Rich media ads

نوعی از آن، ویدئوهایی است که به‌صورت غیرمنتظره‌ای هنگام بارگذاری صفحه، نمایش داده می‌شود و نوع کاربرپسندتر آن‌که مزاحمتی برای کاربر ایجاد نمی‌کند، پخش آگهی‌هایی است که تا زمانی که کاربر با موس روی آن‌ها حرکت نکند، ثابت هستند.

تبلیغات بنری Overlays

تبلیغاتی که در بالای صفحات وب‌سایت ظاهر می‌شوند و با یک کلیک بر روی آیکون close آن تبلیغ، می‌توان آن‌ را بست.

تبلیغات نمایشی Interstitials

آگهی‌هایی که پیش از نمایش محتوای وب‌سایت ظاهر می‌شوند. آگهی‌های تمام صفحه است که بین فعالیت‌های کاربر مانند رفتن به صفحه دیگر وب‌سایت ظاهر می‌شود.

تبلیغات Sponsorship

این فرمت شامل قرار دادن یک لوگو یا برند در طراحی وب‌سایت است. این فرمت می‌تواند از تبلیغات native هم محسوب شود که در جلسات آینده توضیح داده خواهد شد. این تبلیغ با پرداخت توسط تبلیغ‌دهندگان اجرا می‌شود.

تبلیغات کلیکی چیست؟

در دنیای تبلیغات آنلاین PPC مخفف Pay Per Click و CPC مخفف Cost Per Click می باشد، هر دوی این عبارات در عمل کاربرد و معانی یکسانی داشته و به تبلیغاتی گفته می شود که از تبلیغ دهنده به ازای هر کلیک بر روی تبلیغات آن، هزینه دریافت میگردد.

پیدایش این مدل از تبلیغات در نوع خود نوآوری و تحولی در صنعت تبلیغات آنلاین به حساب می آمد، زیرا که پیش از این تبلیغ دهندگان می‌بایست بر حسب تعداد نمایش تبلیغ یا قبل‌تر از آن با اجاره ماهیانه و ثابت یک جایگاه تبلیغاتی معین، محصول یا کالای خود را تبلیغ می‌کردند و این مدل تبلیغات هزینه‌ی بالا و اثر بخشی کمی را برای تبلیغ‌دهنده در بر داشت، کم کم اکثر تبلیغ‌دهندگان را به دنبال اثربخشی بیشتر و هزینه تبلیغات به صرفه‌تر، شروع به تبلیغ محصولات خود به این شکل کردند.

مزایای تبلیغات کلیکی از دید کفشدوزک

مزایای تبلیغات کلیکی عبارتند از:

  • مقرون به صرفه بودن: به این دلیل که شما تنها به ازای کاربرانی که بر روی تبلیغات شما کلیک کرده و به وبسایتتان می‌آیند پول پرداخت می‌کنید و همچنین تعیین کردن تعداد این کاربران، خواه برای کمپین مورد نظرتان تعداد زیادی کاربر مدنظر داشته باشید و خواه تعداد کم، می توان گفت که این نوع از تبلیغات به نسبت سایر تبلیغات به صرفه می باشد.
  • هدفمندی: می توانید بر روی تبلیغات خود محدودیت های جغرافیایی، اپراتور و دستگاه اعمال کنید.
  • قابل سنجش بودن: شما می تواند با توجه به ابزارهای اندازه گیری دقیق میزان بازگشت سرمایه خود و همچنین فاکتورهای مدنظرتان را به صورت دقیق اندازه گیری کنید.
  • قابلیت شخصی سازی: همینطور که کمپین خودتان را اجرا می‌کنید تنظیمات و قابلیت های ریز و درشتی هست که در اختیار شما این قابلیت را میگذارذ که بر اساس نیازتون کمپین خودتان را شخصی سازی کنید.
  • منابع آموزشی: برای اجرای اینگونه تبلیغات دوره‌ها و ابزارهای رایگان بسیاری وجود دارد که به شما کمک میکند که توانایی های خودتون رو افزایش بدهید.
  • سریع بودن: شما میتوانید به صورت لحظه ای تاثیر تبلیغات کلیکی و حضور کاربران در وبسایت تان را ببینید در صورتی که در سئو، شما زمان زیادی کار میکنید تا بعد از آن کم کم کاربران از وب سایت شما بازدید داشته باشند.
خدمات ویکسا | جریان سازی خبری
جریان سازی خبری
خدمات ویکسا | فتومارکتینگ
فتومارکتینگ
خدمات ویکسا | جریان سازی اجتماعی
جریان سازی اجتماعی
خدمات ویکسا | طراحی سایت
طراحی سایت
خدمات ویکسا | تولید محتوا
تولید محتوا
خدمات ویکسا | سئو سایت افزایش سئو سایت
سئو سایت افزایش سئو سایت
خدمات ویکسا | ویدیو مارکتینگ
ویدیو مارکتینگ
خدمات ویکسا | مدیریت شبکه های اجتماعی
مدیریت شبکه های اجتماعی
خدمات ویکسا | تبلیغات کلیکی بنری
تبلیغات کلیکی بنری